Nowy a raczej kolejny rozdział mojej życiowej księgi.

Chcą czy nie chcą trzeba żyć.

Znam już swój cel, drogę i środki wyrazu. A co z tego wyjdzie, dowiesz się czytając.

Blog - swoisty pamiętnik, skrótowiec
myśli, miejsce ewolucji duszy, miejsce wylania duszy na słowa.

Czytelnik - odbiorca myśli, iskra nadziei, naukowiec, miłośnik czytania nielogicznych
utworów epickich o charakterze refleksyjno-filozoficznych.

Polecam

Strona, na której chcę wam polecić kilka tytułów filmów bądź książek, które według mnie są warte zobaczenia, w przypadku filmów, i przeczytania, w przypadku książek. Każdy jednak ma swoje gusta, więc co dla mnie jest cenne dla kogoś może być błachostką, dlatego proszę o wyrozumiałość.


FILM

AUGUST RUSH reż. Kirsten Sheridan




Film, który trzeba obejrzeć! Obowiązek! Skomentować się jego nie da. Mówi o ważnych kwestiach życiowych: miłość, rodzina, muzyka. Indywidualizm i talent.

POLECAM 100%




SZKOŁA UCZUĆ reż. Adam Shankman

Film opowiadający o prawdziwym uczuciu - miłości, która pojawia się niespodziewanie i mało na pierwszy rzut oka wydaje się mało racjonalna i prawdopodobna. Film przepełniony empiryzmem, gdzie punkt kulminacyjny jest szczytem emocji wzbodzonych w widzu. Zaskakuje, pokazuje trochę widealizowany obraz życia codziennego...

Można byłoby powiedzieć, że film głowie skierowany jest do damskiej strony widowni, jednak i mężczyźni znajdą coś dla siebie, może w nie których momentach zobaczą nawet siebie w głównym bohaterze.


REQUIEM DLA SNU reż. Darren Aronofsky

Film opowiadający o narkomanii, która dotyka nie tylko młodzież, ale i dorosłych, głównie przez nieświadomość. Jak wpływają na życie, jak potrafią zburzyć wszystko na co człowiek pracował kilka/kilkanaście lat.
Film skierowany jest zarówno dla młodzieży (według mnie min. wiek to 15/16 lat) jak i dorosłych. Pokazuje prawdziwe życie. I choć dla większości może jest to daleki świat, to coraz częściej można go spotkać już nie tylko w filmach, serialach, czy wiadomościach ze Stanów Zjednoczonych, ale również i u nas, w Polskiej rzeczywistości.


KTO NIGDY NIE ŻYŁ reż. Andrzej Seweryn

Opowieść o życiu kapłana, który ofiarował swoją posługę osobom, które w większości skazani są przez społczeństwo na straty - przez to, że są narkomanami. Dzięki pomocy ks. Jana, który z odwagą i szczerościa do nich podchodzi, młodzi wychodzą z nałogów, poznają inny świat.

Film męczony swego czasu przez katechetów w szkołach, czy aby na pewno powinien? Polska produkcja, która według mnie w tym filmie wkońcu nie jest kiczowata, a pokazuje wartość przyjaźni i problem cierpienia i odrzucenia przez chorobę.

JESTEM reż. Dorota Kędzierzewska

Film to pełna emocji opowieść o jedenastoletnim chłopcu, który ucieka z domu dziecka i powraca w swoje rodzinne strony, gdzie nie zostaje zaakceptowany, dlatego zaczyna samodzielne życie, podczas które poznaje młodą dziewczynę.

Film skierowany i do młodych, i do starszych, porusza coraz częstrzy problem ucieczek z placówek oświatowych, przedwczesnej dojrzałości oraz przyjaźni na dobrej i na złe.


DRÓŻNIK reż. Thomas McCarthy

Film opowiada o najczęściej spotykanych w dzisiejszych czasach problemach: samotności - samoskazywaniem się na nią - oraz przyjaźń - problem oddania i trwania na dobre i złe.

Film na pewno nie należy do najprostrzych. Akcja bardziej jest stateczna, skupiająca się na problematyce niż na dynamice. Na pewno mobilizuje do myślenia i zastanowienia się nad różnym typem ludzi.  





KSIĄŻKI

ADIEU Jan Grzegorczyk


"Powieść łamie tabu, jaki jest życie prywatne księdza, pokazuje różnorodność postaw polskiego duchowieństwa. Jan Grzegorczyk w przejmujący sposób pokazuje prawdę, że grzech i cnota są rozmieszane równomiernie w całym społeczeństwie. (...)"

Autor nie boi się radykalnych słów dotyczących funkcjonowania Kościoła i ludzi Kościoła. A zarazem zwraca w subtelny sposób uwagę na osoby, które z powołaniem służą Kościołowi i ich zmaganiach w życiu codziennym wśród innych.